آموزش گیت (Git) به همراه آموزش Github

توضیحات دوره

مهم نیست با چه زبان برنامه نویسی یا تحت چه پلتفرمی کار می کنید، اگر بخواهید یک پروژه نرم افزاری را به صورت انفرادی یا در یک تیم چند نفری توسعه بدهید، باید از یک SCM (Source Control Management) استفاده کنید. SCM ها این امکان را به شما می دهند تا بتوانید ورژن های گوناگون از نرم افزار را نگهداری کرده و هرگاه که اراده کنید، ورژن های قبلی را بدست آورید. با استفاده از SCM هیچگاه تاریخچه Source برنامه شما پاک نخواهد شد و امنیت آن تضمین می شود. Source Control ها یا همان Version Control ها انواع مختلفی دارند مانند Git، TFS و ... که در این دوره آموزشی ما به آموزش کامل و کاربردی Git خواهیم پرداخت.

Git یکی از معروف ترین و پرکاربردترین سیستم های ورژن کنترل است و به جرات می توان گفت که تمام پروژه های نرم افزاری بزرگ با استفاده از این ورژن کنترل نوشته شده اند. با توجه به نیاز شرکت های نرم افزاری و توسعه دهندگان نرم افزار به دانش حرفه ای و تخصصی در زمینه Git ما تصمیم گرفتیم تا دوره آموزش Git و Github که دقیقا همان چیزی هست که شما برای همکاری در یک تیم به آن احتیاج دارید را در قالب یک پکیج آموزشی جامع و کامل فراهم کنیم.

از لحاظ فنی این دوره آموزشی به 4 بخش اصلی تقسیم می شود. در زیر به بررسی هر کدام از این 4 قسمت خواهیم پرداخت:

1) آموزش گیت (Git)

آموزش git

در این بخش به آموزش Git می پردازیم و تفاوت های اساسی و ماهیتی بین Git و Github را بررسی می کنیم. تمامی دستورات موجود در سیستم Git در این بخش به همراه مثال کاربردی توضیح داده شده است. وقتی می خواهید که در یک تیم چند نفره، روی توسعه یک نرم افزار کار کنید، باید دستورات مهم و کاربردی Git را بلد باشید و بدانید که کی و کجا باید از چه دستوری استفاده کنید. در سیستم گیت دستورات زیادی وجود دارند اعم از:

 • Commit
 • Push
 • Pull
 • Clone
 • Restore
 • Branch
 • Merge
 • Log
 • ...

که هرکدام از این دستورات علاوه بر کاربردی که دارند، Option های متفاوتی دارند که هرکدام نیز در شرایط خاصی قابل استفاده هستند. همه این موارد در این بخش بحث و بررسی شده است. همچنین در این بخش نحوه انجام عملیات Branching و Merg کردن Branch های گوناگون که یکی از مهمترین کارها هنگام استفاده از Git هست، آموزش داده شده است.

2) آموزش Github

آموزش git

Github بزرگترین Repository کدها در جهان است که برپایه سیستم Git بنا شده است. در این سایت شما می توانید به راحتی کدهای برنامه خود را ذخیره کرده و با استفاده از Git با آن تعامل کنید. استفاده از این سایت کاملا رایگان است و همه کاربران می توانند به امکانات جذاب آن دسترسی پیدا کنند. در این بخش ما به طور کامل به آموزش Github پرداخته ایم و نحوه ذخیره سازی Source برنامه خود در آن با استفاده از Git، انجام عملیات های گوناگون و ساخت انواع Repository را آموزش داده ایم.

3) آموزش GitLab

آموزش git

GitLab نیز یکی دیگر از Repository های بزرگ جهان است که به کاربران امکان استفاده از گیت به جهت ذخیره سازی Source کدهای خود را ارائه می دهد. این سیستم همه امکاناتی را که Github ارائه می کند را در دل خود دارد و حتی این امکانات را در محیطی پویاتر ارائه داده است. ما در این بخش از دوره به آموزش نحوه کار با GitLab، ساخت Account و تعامل با این سیستم بزرگ می پردازیم.

4) آموزش Azure DevOps

آموزش git

Azure DevOps آخرین تکنولوژی ماکروسافت برای مدیریت Source می باشد. این سایت از هر دو حالت Git و TFS پشتیبانی می کند و امکانات موجود در آن کاملا رایگان ارائه شده است. در این بخش از دوره آموزشی تلاش شده تا کار با Azure DevOps نیز مانند Github و GitLab به شما آموزش داده شود. با توجه به محدودیت های موجود روی سیستم های Github و GitLab برای کاربران ایرانی، Azure DevOps بهترین گزینه رایگان پیش روی ما می باشد.

سرفصل دوره

معرفی دوره آموزش گیت (Git) و Github (3 قسمت)

معرفی دوره آموزش Git و Github
Git چیست؟
Git چه کمکی به ما می کند؟

نصب Git و پیشنیازها (3 قسمت)

معرفی بخش 'نصب Git و پیشنیازها'
دانلود و نصب Git در ویندوز/مک/لینوکس
دانلود و نصب Git Bash

دستورات مقدماتی Git (8 قسمت)

معرفی بخش 'دستورات مقدماتی Git'
دستور Git Help
دستور Git Init
دستور Git Status
دستور Git Commit
دستور Git Restore
دستورات Git Log و Git Config
دستور Git Clone

شروع کار با Github و ادامه دستورات Git (5 قسمت)

معرفی بخش 'شروع کار با Github و ادامه دستورات Git'
Git != GitHub
ساخت یک GitHub Repository
دستور Git Push و Push source to GitHub repository
دستور Git Pull و Pull changes from GitHub repository

شروع کار با Git در محیط های مختلف (1 قسمت)

کار با Git در محیط های VSCode و VS

آموزش مقدمات Branching و Merging (5 قسمت)

معرفی بخش 'آموزش مقدمات Merge و Branching'
Branching چیست؟
دستورات Git Branch و Git Checkout
دستور Git Merge
استفاده از فایل gitignore

مباحث پیشرفته Branching و Merging (7 قسمت)

معرفی بخش 'مباحث پیشرفته Branching و Merge'
دستور Git Branch
آموزش حذف Branch ها
Fast-Forward Merge
Tree Way Merge
ابزار GitHub Desktop
Resolving Merge Confilicts

دستورات Git Stash (5 قسمت)

معرفی بخش 'دستورات Git Stash'
دستور Git Stash
عملیات های دستور Git Stash
Branching در Stash
Git Stash Switches

دستور Git Log پیشرفته (1 قسمت)

Git Log External Options & Switches

دستورات Git Tag (2 قسمت)

دستور Git Tag
مدیریت Issues ها در GitHub

بررسی و ویرایش تاریخچه commit ها با دستورات amend, rebase, fetch و reflog (8 قسمت)

معرفی بخش
اصلاح Commit ها - Amend
دستور Git Rebase
Git Rebase Implementation Setup
Git Rebase Implementation
Resolving Rebase Confilicts
دستور Git Fetch
دستور Git Reflog

معرفی Gitlab و Azure DevOps (5 قسمت)

معرفی GitLab
ارتباط با GitLab
Clone از Gitlab
معرفی AzureDevOps
ارتباط با AzureDevOps

اطلاعات دوره آموزشی


 • مدرس دوره: حسین عباس آبادی
 • مدت زمان دوره: 6:18:41
 • تعداد ویدیو: 53
 • آخرین بروزرسانی: 1399/10/29
 • فیلم های نمونه: امکان دریافت بخش های رایگان

پیش نیازهای دوره

 • آشنایی با اینترنت
 • آشنایی با محیط ویندوز، مک یا لینوکس
 • آشنایی با منطق و مقدمات برنامه نویسی

تجهیزات و استاندارد های ضبط دوره ها

یکی از مهمترین مواردی که برای تهیه یک دوره آموزشی حائز اهمیت است، کیفیت و رعایت استانداردهای ضبط دوره است. به طوری که کیفیت صدا و تصویر ویدیوهای آموزشی و همچنین رعایت استانداردهای ضبط، باید در بهترین حد و مطلوب باشد. برای این منظور، موسسه آموزشی آتریا با بهره گیری از بهترین تجهیزات ضبط صدا و تصویر و رعایت استانداردهای آموزشی تلاش کرده است تا بسته های آموزشی با بهترین کیفیت را در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهد. در زیر به بخشی از این تجهیزات و استانداردها اشاره می کنیم:

میکروفون ضبط صدا

آموزش asp.net core 5

مسلم است که یکی از مهمترین ویژگی های هر ویدیو آموزشی، کیفیت صدای ویدیو است که باید بدون نویز، واضح و شفاف باشد. کیفیت صدای فوق العاده، شفافیت و صدای بدون نویز، از اصلی ترین ویژگی های میکروفون RODE NT-USB است که موسسه آموزش آتریا از آن برای ضبط دوره ها استفاده می کند. اگر ویدیوهای رایگان دوره را مشاهده کرده باشید، به وضوح کیفیت صدای استاد را احساس می کنید.

تصویر مدرس در کنار ویدیوها

آموزش asp.net core 5

یکی از مشکلات رایج بیشتر پکیج های آموزش، خستگی ناشی از یکنواختی روند ویدیو آموزشی است چرا که اکثر این ویدیوها از پویایی لازم برخوردار نیستند. این خستگی باعث می شود که راندمان یادگیری پایین آمده و در بعضی اوقات دانشجویان دوره تا انتها دنبال نکنند. برای برطرف کردن این مشکل، دوره های آموزشی به گونه ای ضبط شده است که دانشجویان می توانند تصویر دسکتاپ و مدرس را به صورت همزمان مشاهده کنند، به طوری که ویدیو آموزشی، تداعی کننده کلاس حضوری باشد. بنابراین، جدا از تصویر دسکتاپ، تصویر مدرس نیز با استفاده از دوربین Microsoft ضبط شده است.

کیفیت 1080p Full HD ویدیوها

آموزش asp.net core 5

از آنجا که مهمترین دغدغه ما در تولید آموزش ها، کیفیت مطلوب است، تمام ویدیوهای موسسه آموزشی آتریا با بالاترین کیفیت یعنی 1080p ضبط شده اند. کیفیت بالای تصویر بسته ها باعث می شود تا شما کدها و اسلایدهای مورد استفاده مدرس را بهتر ببیند.

استاندارد زمانی ویدیوهای آموزشی

یکی از استانداردهای ویدیوهای آموزشی، توجه به مدت زمان آن ویدیو است. به نحوی که ویدیوها دارای مدت زمان بین 5 تا 20 دقیقه باشند تا منجر به خستگی دانشجو نگردد. برای این منظور سعی شده است تا حتی الامکان این استاندارد در ضبط ویدیوهای آموزشی رعایت شده باشد.

جامعیت دوره ها

یکی از ویژگی های اساسی بسته های موسسه آموزشی آتریا، جامعیت آنها است. جامعیت به این معنا که با تهیه بسته آموزشی، تمام مباحث مربوط  در آن زمینه را به خوبی فراگرفته و دیگر نیازی به منابع جانبی نداشته باشید. برای این منظور مدرسین مجموعه تلاش کرده اند تا دوره های آموزشی را به صورت کاربردی و پروژه محور ضبط کنند، به طوری که دانشجویان پس از یادگیری، توانایی پیاده سازی و راه اندازی پروژه های واقعی را داشته باشند. بنابراین رویکرد ما در تولید بسته ها، آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار و یا ارتقاء جایگاه شغلی ایشان است.

پلن های قیمتی

بسته پایه

 • ضمانت بازگرداندن وجه
 • دریافت به روزرسانی های دوره آموزشی
 • پشتیبانی از طریق واتساپ و تلفن
 • 2 ساعت خصوصی آنلاین جهت رفع اشکالات
 • 58,000 تومان
خرید دوره

بسته ویژه

 • ضمانت بازگرداندن وجه
 • دریافت به روزرسانی های دوره آموزشی
 • پشتیبانی از طریق واتساپ و تلفن
 • 2 ساعت خصوصی آنلاین جهت رفع اشکالات
 • 250,000 تومان
خرید دوره

دانشجویان این دوره، دوره های زیر را هم شرکت کرده اند

نظرات خود را به اشتراک بگذارید
موسسه آموزشی آتریا
نظرات (5)