🎁 تخفیف ویژه تمامی دوره های آموزشی 🎁

آموزش گیت (Git) به همراه آموزش گیت هاب (Github)

مشاهده نمونه ویدیوهای تدریس دوره

جهت مشاهده کلیک کنید

توضیحات دوره

دوره جامع آموزش گیت (Git) و گیت هاب (Github)

مهم نیست با چه زبان برنامه نویسی یا تحت چه پلتفرمی کار می کنید، اگر بخواهید یک پروژه نرم افزاری را به صورت انفرادی یا در تیمِ چند نفره توسعه بدهید، قطعا به SCM (Source Control Management) نیاز خواهید داشت. SCM ها این امکان را به شما می دهند تا بتوانید ورژن های گوناگون از نرم افزار را نگهداری کرده و هرگاه که اراده کنید، ورژن های قبلی را داشته باشید. با استفاده از SCM هیچگاه تاریخچه Source Code شما پاک نخواهد شد و امنیت آن تضمین می شود. Source Control ها یا همان Version Control ها انواع مختلفی دارند مانند Git، TFS و ... که در این دوره آموزشی به آموزش کامل، جامع و کاربردی گیت (Git) خواهیم پرداخت.

گیت (Git) یکی از معروف ترین و پرکاربردترین سیستم های ورژن کنترل در سراسر جهان است و به جرات می توان گفت که تمام پروژه های نرم افزاری بزرگ با استفاده از این ورژن کنترل نوشته شده اند. با توجه به نیاز شرکت های نرم افزاری و توسعه دهندگان نرم افزار به دانش حرفه ای و تخصصی در زمینه گیت (Git) ما تصمیم گرفتیم تا دوره آموزش گیت (Git) و گیت هاب (Github)، که دقیقا همان چیزی هست که شما برای همکاری در یک تیم به آن احتیاج دارید، را در قالب یک پکیج آموزشی جامع و کامل فراهم کنیم.

آیا یادگیری گیت (Git) الزامی است؟

همانطور که در ویدیو معرفی دوره نیز تاکید شد، آموزش گیت (Git) یکی از مهمترین پیشنیازهایی است که باید برای استخدام در شرکت های نرم افزاری داشته باشید. در اصل اگر کار با گیت (Git) در تیم را بلد نباشید، هیچگاه نمی توانید در شرکت های بزرگ و کوچک نرم افزاری استخدام شوید زیرا شما به عنوان توسعه دهنده باید روی یک سورس مشترک با سایر توسعه دهندگان کار کنید و اگر نتوانید تغییراتی را که اعمال کرده اید به درستی به آنها انتقال دهید و برعکس، هیچگاه امکان همکاری بین شما توسعه دهندگان فراهم نمی شود. از این رو این آموزش می تواند آینده شغلی شما را به شدت بهبود بخشد و دروازه موقعیت های شغلی بهتری را به روی شما باز کند.

از لحاظ فنی این آموزش در 4 بخش ارائه شده است:

1) آموزش گیت (Git)

آموزش git

در بخش اول به آموزش گیت (Git) می پردازیم و تفاوت های اساسی و ماهیتی بین گیت (Git) و گیت هاب (Github) را بررسی می کنیم. تمامی دستورات موجود در سیستم گیت (Git) به همراه مثال کاربردی توضیح داده شده است. وقتی می خواهید که در یک تیم چند نفره، روی توسعه یک نرم افزار کار کنید، باید دستورات مهم و کاربردی گیت (Git) را بلد باشید و بدانید که کی و کجا باید از چه دستوری استفاده کنید تا امنیت سورس به خطر نیافتد. در سیستم گیت (Git) دستورات زیادی وجود دارند اعم از:

 • Git Commit
 • Git Push
 • Git Pull
 • Git Clone
 • Git Restore
 • Git Branch
 • Git Merge
 • Git Log
 • Git Rebase
 • ...

که هرکدام از این دستورات علاوه بر کاربردی که دارند، Option های متفاوتی دارند که هرکدام نیز در شرایط خاصی قابل استفاده هستند. همه این موارد در این بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همچنین در این بخش نحوه انجام عملیات Branching و Merg کردن Branch های گوناگون که یکی از مهمترین کارها هنگام استفاده از گیت (Git) هست، آموزش داده شده است.

2) آموزش گیت هاب (Github)

آموزش git

گیت هاب (Github) بزرگترین Repository کدها در جهان است که برپایه سیستم گیت (Git) بنا شده است. در این سایت شما می توانید به راحتی کدهای برنامه خود را ذخیره کرده و با استفاده از گیت (Git) با آن تعامل کنید. استفاده از این سایت کاملا رایگان است و همه کاربران می توانند به امکانات جذاب آن دسترسی پیدا کنند. در این بخش ما به طور کامل به آموزش گیت هاب (Github) پرداخته ایم و نحوه ذخیره سازی Source برنامه خود در آن با استفاده از گیت (Git)، انجام عملیات های گوناگون و ساخت انواع Repository را آموزش داده ایم.

جالب است بدانید که بسیاری از Library ها و برنامه های Open Source جهان در سایت گیت هاب (Github) نگهداری می شوند و شما می توانید به صورت رایگان به Source Code های آنها دسترسی داشته باشید. حتی می توانید به توسعه دهندگان اصلی، درخواست شرکت در پروژه را بدهید و با آنها در توسعه پروژه همکاری کنید. این امکان باعث جذابیت بیش از حد گیت هاب (Github) شده است. شما نیز می توانید پس از اتمام این دوره، هم سورس کدهای خود را در گیت هاب (Github) دخیره کنید و با هم تیمی هایتان به اشتراک بگذارید و هم از پروژه های دیگران استفاده کنید.

3) آموزش GitLab

آموزش git

GitLab نیز یکی دیگر از Repository های بزرگ جهان است که به کاربران امکان استفاده از گیت به جهت ذخیره سازی Source کدهای خود را ارائه می دهد. این سیستم همه امکاناتی را که Github ارائه می کند را در دل خود دارد و حتی این امکانات را در محیطی پویاتر ارائه داده است. ما در این بخش از دوره به آموزش نحوه کار با GitLab، ساخت Account و تعامل با این سیستم بزرگ می پردازیم.

4) آموزش Azure DevOps

آموزش git

Azure DevOps آخرین تکنولوژی ماکروسافت برای مدیریت Source می باشد. این سایت از هر دو حالت Git و TFS پشتیبانی می کند و امکانات موجود در آن کاملا رایگان ارائه شده است. در این بخش از دوره آموزشی تلاش شده تا کار با Azure DevOps نیز مانند Github و GitLab به شما آموزش داده شود.

سرفصل دوره

قالب مورد استفاده در دوره (0 قسمت)

معرفی دوره آموزش گیت (Git) و گیت هاب (Github) (3 قسمت)

معرفی دوره آموزش Git و Github
Git چیست؟
Git چه کمکی به ما می کند؟

نصب گیت (Git) و پیشنیازها (2 قسمت)

دانلود و نصب Git در ویندوز/مک/لینوکس
دانلود و نصب Git Bash

دستورات مقدماتی گیت (Git) (7 قسمت)

دستور Git Help
دستور Git Init
دستور Git Status
دستور Git Commit
دستور Git Restore
دستورات Git Log و Git Config
دستور Git Clone

شروع کار با گیت هاب (Github) و ادامه دستورات گیت (Git) (4 قسمت)

Git != GitHub
ساخت یک GitHub Repository
دستور Git Push و Push source to GitHub repository
دستور Git Pull و Pull changes from GitHub repository

شروع کار با گیت (Git) در محیط های مختلف (1 قسمت)

کار با Git در محیط های VSCode و VS

آموزش مقدمات Branching و Merging (4 قسمت)

Branching چیست؟
دستورات Git Branch و Git Checkout
دستور Git Merge
استفاده از فایل gitignore

مباحث پیشرفته Branching و Merging (6 قسمت)

دستور Git Branch
آموزش حذف Branch ها
Fast-Forward Merge
Tree Way Merge
ابزار GitHub Desktop
Resolving Merge Confilicts

دستورات Git Stash (4 قسمت)

دستور Git Stash
عملیات های دستور Git Stash
Branching در Stash
Git Stash Switches

دستور Git Log پیشرفته (1 قسمت)

Git Log External Options & Switches

دستورات Git Tag (2 قسمت)

دستور Git Tag
مدیریت Issues ها در GitHub

بررسی و ویرایش تاریخچه commit ها با دستورات amend, rebase, fetch و reflog (7 قسمت)

اصلاح Commit ها - Amend
دستور Git Rebase
Git Rebase Implementation Setup
Git Rebase Implementation
Resolving Rebase Confilicts
دستور Git Fetch
دستور Git Reflog

معرفی Gitlab و Azure DevOps (5 قسمت)

معرفی GitLab
ارتباط با GitLab
Clone از Gitlab
معرفی AzureDevOps
ارتباط با AzureDevOps

اطلاعات دوره آموزشی


 • مدرس دوره: حسین عباس آبادی
 • طول دوره: 6:18:41 (ساعت)
 • تعداد ویدیوها: 46
 • آخرین بروز رسانی: 1401/01/25
 • تعداد نظرات: 24
 • اطلاع رسانی آپدیت ها: کانال تلگرام
 • به اتمام رسیده

پیش نیازهای دوره

 • آشنایی با اینترنت
 • آشنایی با محیط ویندوز، مک یا لینوکس
 • آشنایی با منطق و مقدمات برنامه نویسی

تجهیزات و استاندارد های ضبط دوره ها

یکی از مهمترین مواردی که برای تهیه یک دوره آموزشی حائز اهمیت است، کیفیت و رعایت استانداردهای ضبط دوره است. به طوری که کیفیت صدا و تصویر ویدیوهای آموزشی و همچنین رعایت استانداردهای ضبط، باید در بهترین حد و مطلوب باشد. برای این منظور، موسسه آموزشی آتریا با بهره گیری از بهترین تجهیزات ضبط صدا و تصویر و رعایت استانداردهای آموزشی تلاش کرده است تا بسته های آموزشی با بهترین کیفیت را در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهد. در زیر به بخشی از این تجهیزات و استانداردها اشاره می کنیم:

میکروفون ضبط صدا

آموزش asp.net core 5

مسلم است که یکی از مهمترین ویژگی های هر ویدیو آموزشی، کیفیت صدای ویدیو است که باید بدون نویز، واضح و شفاف باشد. کیفیت صدای فوق العاده، شفافیت و صدای بدون نویز، از اصلی ترین ویژگی های میکروفون RODE NT-USB است که موسسه آموزش آتریا از آن برای ضبط دوره ها استفاده می کند. اگر ویدیوهای رایگان دوره را مشاهده کرده باشید، به وضوح کیفیت صدای استاد را احساس می کنید.

تصویر مدرس در کنار ویدیوها

آموزش asp.net core 5

یکی از مشکلات رایج بیشتر پکیج های آموزش، خستگی ناشی از یکنواختی روند ویدیو آموزشی است چرا که اکثر این ویدیوها از پویایی لازم برخوردار نیستند. این خستگی باعث می شود که راندمان یادگیری پایین آمده و در بعضی اوقات دانشجویان دوره تا انتها دنبال نکنند. برای برطرف کردن این مشکل، دوره های آموزشی به گونه ای ضبط شده است که دانشجویان می توانند تصویر دسکتاپ و مدرس را به صورت همزمان مشاهده کنند، به طوری که ویدیو آموزشی، تداعی کننده کلاس حضوری باشد. بنابراین، جدا از تصویر دسکتاپ، تصویر مدرس نیز با استفاده از دوربین Microsoft ضبط شده است.

کیفیت 1080p Full HD ویدیوها

آموزش asp.net core 5

از آنجا که مهمترین دغدغه ما در تولید آموزش ها، کیفیت مطلوب است، تمام ویدیوهای موسسه آموزشی آتریا با بالاترین کیفیت یعنی 1080p ضبط شده اند. کیفیت بالای تصویر بسته ها باعث می شود تا شما کدها و اسلایدهای مورد استفاده مدرس را بهتر ببیند.

استاندارد زمانی ویدیوهای آموزشی

یکی از استانداردهای ویدیوهای آموزشی، توجه به مدت زمان آن ویدیو است. به نحوی که ویدیوها دارای مدت زمان بین 5 تا 20 دقیقه باشند تا منجر به خستگی دانشجو نگردد. برای این منظور سعی شده است تا حتی الامکان این استاندارد در ضبط ویدیوهای آموزشی رعایت شده باشد.

جامعیت دوره ها

یکی از ویژگی های اساسی بسته های موسسه آموزشی آتریا، جامعیت آنها است. جامعیت به این معنا که با تهیه بسته آموزشی، تمام مباحث مربوط  در آن زمینه را به خوبی فراگرفته و دیگر نیازی به منابع جانبی نداشته باشید. برای این منظور مدرسین مجموعه تلاش کرده اند تا دوره های آموزشی را به صورت کاربردی و پروژه محور ضبط کنند، به طوری که دانشجویان پس از یادگیری، توانایی پیاده سازی و راه اندازی پروژه های واقعی را داشته باشند. بنابراین رویکرد ما در تولید بسته ها، آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار و یا ارتقاء جایگاه شغلی ایشان است.

سوالات متداول

آیا آموزش گیت (Git) نیاز است؟

اگر می خواهید در تیم های تولید نرم افزار کار کنید و تاثیر گذار باشید، باید بتوانید روی یک Source Code مشترک کار کنید. این مهم توسط یک سیستم مدیریت سورس امکانپذیر است. در حال حاضر گیت قویترین این سیستم ها می باشد. بنابراین آموزش گیت (Git) از مهمترین مواردی است که یک برنامه نویس باید بلد باشد.

آیا گیت (Git) و گیتهاب (Github) یکی هستند؟

خیر، گیت (Git) یک سیستم مدیریت سورس و فایل ها است. اما گیتهاب (Github) پلتفرمی است که گیت را پیاده سازی کرده است و به صورت یکپارچه و از طریق سایت github.com به واسطه یک رابط کاربری بسیار زیبا و راحت در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است. 

در این دوره ما به آموزش جامع و کامل گیت (Git) و همینطور پلفترم گیتهاب (Github) می پردازیم.

آیا این دوره مناسب برای ورود به بازار کار طراحی شده است؟

بله قطعا همینطور است. ما در دوره آموزش گیت (Git) و گیتهاب (Github) تمام آنچه که شما برای تعامل و همکاری با یک تیم بزرگ نرم افزاری و مدیریت سورس کدها را نیاز دارید، آموزش داده ایم. این دوره یکی از کاملترین دوره های مربوط به مدریریت سورس است زیرا نه تنها خود گیت، بلکه گیتهاب، GitLab و AzureDevOps نیز در آن تدریس شده است.

پلن های قیمتی

00ثانیه
00دقیقه
00ساعت
00روز

بسته پایه

 • دریافت به روزرسانی های دوره آموزشی
 • پشتیبانی از طریق واتساپ و تلفن
 • 2 ساعت خصوصی آنلاین جهت رفع اشکالات
 • 240,000 تومان 170,000
افزودن به سبد خرید

بسته ویژه

 • دریافت به روزرسانی های دوره آموزشی
 • پشتیبانی از طریق واتساپ و تلفن
 • 2 ساعت خصوصی آنلاین جهت رفع اشکالات
 • 550,000 تومان 450,000
افزودن به سبد خرید

دانشجویان این دوره، دوره های زیر را هم شرکت کرده اند

نظرات خود را به اشتراک بگذارید
آکادمی آتریا
نظرات (24)
پوریا
1401/05/26

سلام استاد. آموزش خیلی خوبی بود. یک سوالی داشتم. موقع merge کردن، آیا همیشه باید بیاییم به parent و دستورات لازم رو بنویسیم یا میتونیم در همون branch فعلی هم دستورات merge رو بنوبسیم ؟

مدیر آموزش
1401/05/26

باسلام و احترام. ممنون از لطف شما. در هر Branch امکان Merge وجود دارد.

NavidKazemiPoor
1401/01/15

این اولین دوره ای بود که از سایت شما تهیه کردم واقعا راضیم و به همه پیشنهاد میکنم داخل خرید این دوره اصلا شک نکنن

Mehdi Shaverdi
1400/12/28

آموزش عالی بود،خیلی ممنونم استاد از دوره ی مفیدتون

majid
1400/10/18

آموزش عالی بود. دمت گرم

امیرمحمد عمویی
1400/03/10

باسلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی،بابت سنگ تمام گذاشتن در آموزش ها واقعا از شما سپاس گزارم،و ای کاش دوره های فرانت سایت،React,Angular و Vue.js را هم به همین شیوته آموزش و به همین کاملی آموزش قرار بدهید،باتشکر

رضا
1399/12/15

با سلام من این دوره را خریداری کردم ولی وقتی همه ویدئو ها را دانلود کردم ، فایلی های که قرار است باهاش مرحله به مرحله بریم جلو( منظورم همون تمپلیت سایت است که در جلسات اولیه نشان دادید) متاسفانه وجود ندارد . لطفا راهنمایی فرمایید متشکرم

مدیر آموزش
1399/12/15

باسلام و احترام. ممنون از اطلاع رسانی شما. فایل ها به دوره اضافه شد. باتشکر

ابراهیم
1399/11/23

سلام و عرض خسته نباشید آیا این دوره به اتمام رسیده یا آموزش هنوز ادامه داره ؟

مدیر آموزش
1399/11/23

باسلام و احترام. بله دوره به اتمام رسیده است.

امیرعلی تقوی
1399/03/20

عااااااالی. مخصوصا این که Azure Devops و Gitlab رو هم گفته بودین. ممنون

بهنام جلالی فر
1399/03/10

سلام. این دوره همه اون چیزی بود که درباره گیت و گیتهاب نیاز داشتم. ممنون از مهندس عباس آبادی که خیلی خوب و واضع مباحث رو توضیح داده بودن

مدیر آموزش
1399/03/10

ممنون از لطف شما

ساسان محبی
1399/03/10

کیفیت محتوا، صدا و تصویر تو این دوره بی نظریه. تسلط بالای مهندس عباس آبادی روی مطالب خیلی عالی بود

مدیر آموزش
1399/03/10

ممنون از لطف شما

مرتضی
1399/03/10

دوره بسیار خوبی بود، تمام مشکلات من در کار با گیت برطرف شد

مدیر آموزش
1399/03/10

ممنون از لطف شما

امیر اللهیاری
1399/01/28

ممنون از سایت خوب شما. این دوره خیلی کاربردی بود. به دوستانی هم که می خوان گیت و گیت هاب یادبگیرن پیشنهاد می کنم.

مدیر آموزش
1399/01/28

باتشکر از کامنت شما